יום שלישי, 7 במאי 2013

הפוסט שההורים שלכם חייבים לקרוא: מנוע לאיתור חסכונות פנסיוניים


בקשה אישית מהקוראים

לפני שאתם קוראים את הפוסט, יש לי בקשה אישית - שתפו את הפוסט הזה הלאה.

שילחו אותו להורים שלכם, לדודים שלכם, ולכל אדם מבוגר שאתם חושבים שיכול להפיק ממנו תועלת. כל אזרח בישראל חייב להכיר את האתר שעליו אתם עומדים לקרוא, בפרט אם הוא הולך ומתקרב לגיל פרישה (ובוודאי אם הוא כבר בגיל פרישה).


איתור חסכונות פנסיוניים - מה הבעיה?

כל אזרח בישראל שעבר בחייו מקום עבודה אחד או שניים, מכיר את הבעיה.
אתה עובר מקום עבודה, מחליף מעסיק, ואז צריך להתחיל לעקוב גם אחרי קרן הפנסיה, ההשתלמות, קופות הגמל וביטוחי המנהלים או ביטוחי החיים שהיו לך במקום העבודה הקודם, וגם אחרי כל החסכונות שנוהלו עבורך ע"י המעסיק החדש.

עכשיו קחו אזרח ממוצע, שעבד במשך רוב חייו הבוגרים (כ-40 שנות עבודה?...), ומן הסתם עבר בתקופה הזו כמה וכמה מעסיקים - ותראו לי אחד כזה שיודע לומר בצורה מסודרת אצל איזה חברות מנהלות או חברות ביטוח יש לו יתרות כספים צבורות שעומדות לזכותו בגיל הפרישה.

אחרי כמה עשרות שנים וכמה מעסיקים שונים - לא תמצאו כאלה. באחריות.
כמעט אף אחד לא זוכר איזה קרן פנסיה הייתה לו לפני 20 שנה, או איזה קרן השתלמות הופרשה לו ע"י המעסיק הקודם. 

אבל כל הכספים האלה עדיין רשומים על שמנו, וממשיכים לצבור תשואה לאורך כל השנים, והם שלנו - עומדים לזכותנו - מחכים לנו לגיל הפרישה, כדי שנוכל להשתמש בהם בשנות הפנסיה שלנו.מנוע איתור חסכונות פנסיוניים - מהיום זה קל ופשוט

בדיוק בשביל זה נועד האתר החדש של משרד האוצר לאיתור חסכונות פנסיוניים.

האתר מאפשר לכל אזרח בישראל לקבל און-ליין רשימה מסודרת של כל החברות המנהלות וחברות הביטוח שבהן יש, או היו בעבר, חסכונות פנסיוניים על שמו.  מדהים כמה שזה קל פתאום.

האתר מאפשר לבצע שני סוגים שונים של חיפוש:
  1. חסכונות פנסיוניים על שם הגולש (האזרח) עצמו
  2. חסכונות פנסיוניים על שם קרוב משפחה שנפטר 

איתור חסכונות פנסיונים - מהיום כבר לא צריך זכוכית מגדלת


אז תגידו "שלום ולא להתראות" לשירות הלקוחות, למכתבים הרשומים, לפקסים ולטלפונים. תראו כמה שזה קל פתאום...

איתור חסכון פנסיוני שרשום על שמכם

בשביל לאתר חסכון שרשום על שמכם צריך להצטייד בשני נתונים - מספר תעודת הזהות שלכם (שאתם מן הסתם זוכרים בעל פה), ובנוסף - תאריך הנפקת תעודת הזהות שלכם - תפתחו את תעודת הזהות, זה רשום שם.

בנוסף -  יש 2 שאלות ביקורת:


הזנת פרטים אישיים - איתור חסכון פנסיוני של הגולש


ברגע שמכניסים את שני הנתונים האלה באתר, מקבלים רשימה מסודרת של כל החברות והגופים שבהם קיים על שמכם היום - או היה קיים בעבר - חיסכון פנסיוני מכל סוג שהוא - קרן פנסיה, קרן השתלמות, קופת גמל, ביטוח מנהלים או ביטוח חיים.

בנוסף, מוצג גם סוג החיסכון הפנסיוני (סוג המוצר) וכל הפרטים שאתם צריכים כדי ליצור קשר עם החברה.

תראו איזה יופי:
תוצאות חיפוש - רשימת חברות מנהלות וחברות ביטוח וסוג המוצר שיש אצל כל חברה

עכשיו, כל מה שנשאר לכם לעשות, זה לפנות אל כל אחת מהחברות המנהלות או חברות הביטוח שברשימה, ולשאול מה שלום הכסף שלכם...

איתור חסכון פנסיוני של נפטרים

אפשרות חיפוש נוספת באתר היא איתור חסכונות פנסיוניים על שם נפטרים. 

בשביל לאתר חסכון שרשום על שם של נפטר, צריך להצטייד בנתונים האישיים שלכם (מספר תעודת זהות ותאריך הנפקת תעודת זהות), וגם בנתונים של הנפטר כפי שהם מופיעים בתעודת הפטירה - מספר תעודת זהות ותאריך הפטירה.


איתור חסכונות על שם נפטר

מכניסים את כל הנתונים שיש לכם לאתר, ומקבלים רשימה מסודרת של כל החברות והגופים שבהם היו (או שעדיין יש) חיסכון על שם הנפטר.


פשוט מדהים כמה שזה קל ומיידי.  


שאפו גדול - כי כשמגיע, מגיע!

עד היום, כל אחד מאיתנו שהיה רוצה לברר איפה החיסכון הפנסיוני שלו, היה צריך להתחיל לגשש באפלה, לפנות לכל הגופים - אחד אחד - ולשאול אותם אם יש אצלם איזשהו חסכון על שמו. היום, סוף סוף, אגף שוק ההון - שהוא המפקח והמסדיר של השוק הזה - עושה את השירות הזה בשבילנו.


מגיע שאפו גדול מאוד לאנשי אגף שוק ההון שקידמו את הפרויקט הזה. אז, כשמגיע, מגיע - כל הכבוד, וכיף לפרגן.


ואי אפשר בלי שאפו ספציפי לקולגה ג'ודי סטרוויס - המעצבת הגרפית של האתר, שעושה עבודה נהדרת ומצליחה להכניס צבע ועניין גם למערכות הממשלתיות הכי אפורות שיש. ג'ודי - כל הכבוד!


ולסיום - סיומת

הרבה מדברים בשנים האחרונות על הגברת השקיפות של הגופים הממשלתיים כלפי האזרחים, ועל חופש המידע - אז הנה, פרויקט מדרגה ראשונה, שמבטיח, ומקיים בגדול

עכשיו נשאר לנו לחכות שגם פרויקט המסלקה הפנסיונית יבשיל ויתחיל לשאת פרי. ביום שזה יקרה, מובטח לנו מהפך אמיתי של שקיפות בשוק ההון הישראלי, אבל על זה - בפוסט נפרד.
:-)

ועכשיו, כמו שסיכמנו - שתפו את הפוסט הזה הלאה.

שילחו אותו לכל מי שלדעתכם יכול למצוא בעזרתו חסכונות אבודים וקרנות נשכחות. הנה שוב, במיוחד בשבילכם - קישור למנוע לאיתור חסכונות פנסיוניים.


אהבתם את הפוסט?   פרגנו לי לייק בבלוג, או שתפו באמצעות כפתורי השיתוף שמתחת לפוסט המקורי.

תגובה 1:

  1. מעניין לבדוק . בכל מקרה אחרי הכל .או שהאדם נפרד מהכסף או שהכסף נפרד מהאדם . אז למי שיש עוד מוטיבציה לרוץ על המליון .לכו על זה . בטוח מגיעים רחוק עם ביטוח..

    השבמחק

שים לב: רק חברים בבלוג הזה יכולים לפרסם תגובה.